724bank
12 بهمن 1401 - 15:47

شکوه جشن انقلاب در یزد/ ۱۲ بهمن ۵۷ دوباره در یزد تداعی شد

یزد- همزمان با آغاز ایام الله دهه فجر، جشن انقلاب در جای جای یزد، قلب تپنده جغرافیای ایران برگزار شد تا بار دیگر ۱۲ بهمن ۵۷ برای جوانان آن روزها تداعی و برای نسل چهارم انقلاب روایتگری شود.

خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها: مراسم نمادین استقبال از هواپیمای حامل امام خمینی (ره) که در ۱۲ بهمن ۵۷ در فرودگاه مهرآباد به زمین نشست، امروز در مرکز استان در فرودگاه شهید صدوقی با حضور امام جمعه، استاندار و جمعی از مسئولان استان و در تمامی شهرستان‌های استان یزد برگزار شد.

در مرکز استان، آیت الله محمدرضا ناصری، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد به سخنرانی و بیان خاطراتی از دوران شکوهمند پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت.

شکوه جشن انقلاب در یزد/ ۱۲ بهمن ۵۷ دوباره در یزد تداعی شد

آیت الله ناصری که از یاران امام خمینی (ره) در دوران مبارزات و از همراهان امام در پاریس بود، به بیان ویژگی های شخصیتی و سیره امام خمینی (ره) پرداخت و رمز پیروزی انقلاب اسلامی را توکل به خدا دانست.

ادای احترام به یار صدیق امام و انقلاب

پس از این مراسم نمادین، رژه موتوری از فرودگاه تا مسجد حظیره، پایگاه انقلاب اسلامی برگزار و در مسجد حظیره به مقام شامخ شهید محراب، آیت الله صدوقی و از یاران صدیق انقلاب اسلامی ادای احترام شد.

سپس زنگ انقلاب در تمامی مدارس استان یزد طنین انداز شد و مراسم ویژه جشن انقلاب در مدارس استان یزد برپا شد.

فضای شهر نیز در آغاز ایام الله دهه فجر، مملو از پرچم های ایران اسلامی و سرودهای انقلابی آن دوران در سطح شهر طنین انداز است.

نظیر این مراسم در تمامی شهرستان‌های استان یزد برگزار شده است.

شکوه جشن انقلاب در یزد/ ۱۲ بهمن ۵۷ دوباره در یزد تداعی شد

در بهاباد، دورترین نقطه جغرافیایی استان یزد، زنگ انقلاب در تمامی مدارس به صدا درآمد و فرماندار بهاباد، امام جمعه این شهرستان و جمعی از مسئولان در دبیرستان دخترانه میلاد حضور یافتند تا جشن انقلاب را در این مدرسه برگزار کنند.

امام جمعه بهاباد در این مراسم ضمن تبریک ایام الله دهه فجر آغاز چهل و پنجمین بهار انقلاب اسلامی اظهار داشت: ایام الله دهه مبارک فجر، فرصت مغتنمی است که بدانیم این نظام و انقلاب مرهون خون شهدای گرانقدری است که درخت تناور این انقلاب را با خون خود سیراب کردند.

حجت الاسلام علی‌اکبر ابراهیمی بشکانی افزود: انقلاب اسلامی ایران بدون شک معجزه ای الهی بود که به دست معجزه گر مردی از سلاله پاک رسول خدا (ص) به پیروزی رسید.

امام جمعه بهاباد با بیان اینکه انقلاب اسلامی پیشرفتهای مختلفی را به وسیله مردم و جانفشانی خون شهدا به دست آورده است، عنوان کرد: دهه فجر فرصت مناسبی برای بیان و آگاهی این دستاوردها و یاد کردن از امام راحل و تجدید پیمان با شهدا ست.

شکوه جشن انقلاب در یزد/ ۱۲ بهمن ۵۷ دوباره در یزد تداعی شد

رئیس شورای فرهنگ عمومی بهاباد با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی دارای سه رکن اساسی است، افزود: مباحث ایدئولوژیک و مکتبی انقلاب که برآمده از آموزه‌های دین اسلام است همچنین رکن و عنصر انسانی که نقطه عطفی در تاریخ ایران است و امام خمینی (ره) به عنوان عارفی کامل و تربیت شده در مکتب اسلام این جریان را رهبری کردند و مردم رکن دیگری هستند که نقش برجسته‌ای داشتند.

وی اظهار کرد: مردم ایران در روز ۱۲ بهمن ماه ۵۷ حماسه بی سابقه ترین استقبال تاریخ معاصر را رقم زدند و ایران اسلامی شاهد بزرگترین و تاریخی ترین استقبال بود.

مراسم نمادین استقبال از امام خمینی (ره) در بهاباد

مراسم استقبال نمادین از ورود تاریخی امام خمینی (ره) در کنار قبور مطهر شهدای گمنام بهاباد نیز با حضور مسئولان برگزار شد.

شرکت کنندگان در این مراسم یاد و خاطره امام راحل و شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهید گمنام و شهدای مدافع حرم را گرامی داشتند.

رژه موتوری و خودرویی در جشن انقلاب

همزمان با ۱۲ بهمن سالروز ورود تاریخی امام راحل به میهن اسلامی و آغاز دهه فجر، رژه موتوری، روز چهارشنبه با حضور امام جمعه، فرماندار، فرماندهان نیروهای نظامی و انتظامی و جمعی از مسئولان، بسیجیان و قشرهای مختلف مردم در تمامی شهرستان‌های استان یزد برگزار شد.

شکوه جشن انقلاب در یزد/ ۱۲ بهمن ۵۷ دوباره در یزد تداعی شد

فرماندار بهاباد در حاشیه این آیین با گرامیداشت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب و یاد و خاطره شهدا و امام شهدا گفت: جامعه امروز ما نیاز اساسی به تبیین دارد و وظیفه ما و جامعه رسانه جهاد تبیین است.

علیرضا تیموری با بیان اینکه انقلاب اسلامی تحقق وعده الهی بود و دهه فجر، طلیعه این انقلاب بزرگ است، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران الگوی همه نهضت‌های آزادی‌بخش جهان است.

وی بر تبیین دستاوردهای نظام اسلامی تاکید کرد و افزود: دهه فجر فرصت مهم تجدید پیمان با آرمان های شهیدان، امام راحل (ره) و پیروی از فرامین رهبر معظم انقلاب است.

فرماندار بهاباد از دهه فجر به عنوان فرصت طلایی پاسداشت ارزش‌های انقلاب اسلامی و دستاوردهای چشمگیر آن یاد کرد و گفت: بسیج در این راستا وظیفه مهمی برعهده دارد.

تیموری بیان کرد: دهه فجر ضمن اینکه فرصتی برای نشان دادن دستاوردهای انقلاب است زمینه ساز آگاهی بخشی به نسل جوان در جهت امیدبخشی و خنثی کردن نقشه های دشمنان است.

فرماندار بهاباد با بیان اینکه توجه به جهاد تبیین در برنامه های دهه مبارک فجر ضرورت دارد، گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی باید برای نسل جوان تبیین شود.

در سراسر استان یزد بالغ بر ۲ هزار برنامه به مناسبت ایام الله دهه فجر پیش‌بینی شده که این برنامه ها در تمامی شهرستان‌ها به تدریج برگزار می شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1013110