724bank
02 بهمن 1401 - 17:44

راه اندازی ۱۴ پروژه صنعتی گیلان در دهه مبارک فجر

رشت- رئیس سازمان صمت گیلان با اشاره به اینکه همزمان با دهه مبارک فجر ۱۴ پروژه صنعتی افتتاح می شود، گفت: با افتتاح این پروژه ها برای ۳۰۷ نفر اشتغالزایی می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، تیمور پورحیدری بعد از ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همزمان با دهه مبارک فجر ۱۴ طرح صنعتی با سرمایه‌گذاری یک هزار و ۲۵۶ میلیارد تومان در گیلان افتتاح می‌شود.

وی با بیان اینکه با تکمیل و افتتاح این پروژه‌ها در ایام دهه فجر برای ۳۰۷ نفر اشتغالزایی ایجاد می‌شود، ادامه داد: با بهره برداری این پروژه‌ها نوید رشد، توسعه و پویایی بیش از پیش صنایع استان را در پی دارد.

رئیس سازمان صمت گیلان با بیان اینکه تعدادی از این پروژه‌ها در مقیاس ملی ارزیابی می‌شوند افزود: در میان واحدهای صنعتی قابل افتتاح، تعدادی طرح توسعه و تعدادی نیز کارخانه تازه تأسیس می‌باشند.

وی با تاکید بر اینکه برخی از این واحدها در شهرستان و تعدادی در مرکز استان به بهره برداری می رسند، اضافه کرد: در خصوص زمینه‌های تولید این پروژه‌های قابل افتتاح در دهه مبارکه فجر، می‌توان به تولید نئوپان، انواع پوشش و لباس بیمارستان، اوراق فشرده چوبی با روکش ملامینه، آسفالت کیسه بدون بافت پلاستیکی و دستکش معاینه اشاره کرد.

گفتنی است؛ در مجموع سال جاری بیش از ۱۵۰ طرح نیمه تمام صنعتی به اتمام و بهره برداری می رسند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 991121