724bank
20 دی 1401 - 11:32

برگزاری جلسه ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب/ برنامه‌های دهه‌فجر امیدبخش و وحدت آفرین باشد

جلسه ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی در دفتر مرکزی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، جلسه ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی در دفتر مرکزی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد.

رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی در این نشست با تاکید بر ضرورت اجرای برنامه‌های امیدآفرین و وحدت بخش  در ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: برنامه‌های دهه فجر امسال در راستای جهاد تبیین و با همدلی و هماهنگی میان همه دستگاه‌های اجرایی در  سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دشمن در جنگ ترکیبی، امید مردم و جوانان را هدف قرار داده است، گفت: آنچه موجب پویایی یک ملت می‌شود، امید به آینده است و ضروری است این هدف محوری در تدوین، طراحی و اجرای تمامی برنامه‌های مربوط به بزرگداشت دهه فجر مورد توجه قرار گیرد.

 سید نظام الدین موسوی در ادامه به اهمیت وجود نشاط اجتماعی در کنار امید به آینده اشاره کرد و افزود: امسال دهه فجر انقلاب اسلامی بین دو مناسبت مهم مذهبی یعنی میلاد حضرت علی(علیه السلام) و مبعث پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) قرار گرفته است که این مهم زمینه‌ای را برای برگزاری جشن‌ها و برنامه‌های شاد با رویکرد و هدف افزایش نشاط اجتماعی بویژه برای جوانان در ایام دهه فجر را فراهم آورده است.

رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی، ایجاد وحدت میان مردم، اقوام و اقشار مختلف جامعه را امری بسیار مهم عنوان کرد و افزود: برنامه‌های دهه‌فجر فرصت خوبی برای ایجاد انسجام ملی و همچنین نمایش وحدت میان همه قشرهای مختلف جامعه است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره اهمیت تولید برنامه‌های فاخر، شاخص و جذاب  برای ایام دهه فجر گفت: لازم است تمامی کمیته‌های ستاد مرکزی دهه‌فجر برنامه‌های خود را بر اساس ضرورت‌ها و شرایط روز، طراحی کرده و از جهت اجرا و محتوایی برنامه‌های جذاب و مناسب قشرهای مختلف با رویکرد روایتگری و جهاد تبیین باشد.

موسوی افزود: ضرورت دارد از برنامه‌های مهم این ایام، به نحو شایسته اطلاع رسانی دقیق انجام شود که به دلیل حجم بالای برنامه‌های اجرایی دستگاه‌ها، می‌بایست زمانبندی اجرای آن در اختیار کمیته ارتباطات و اطلاع رسانی دهه فجر قرار گیرد و رسانه ملی نیز اهتمام ویژه‌ای را نسبت به امر خطیر اطلاع رسانی داشته باشد.

وی افزود: برنامه‌های دهه فجر امسال با هماهنگی تمامی دستگاه‌ها در سراسر کشور باشکوهتر از سال کذشته اجرا می‌شود که بخش مهمی از برنامه‌ها با رویکرد تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه‌های مختلف از قبیل سازندگی، فرهنگی، حوزه زنان، دفاعی، بهداشت، امنیت و غیره می‌باشد که همراه با آمار و ارقام واقعی و همچنین مقایسه با گذشته و سایر کشورهای جهان است.

رئیس ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی، گفت: در تمامی تولیدات محتوایی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی، از ظرفیت گروه‌های جهادی مردمی، مساجد، جوانان و غیره استفاده شده و همچنین از ایده‌های خلاقانه و شیوه‌های نوین نیز  استفاده شده است.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یکی از مهم ترین سازمان هایی است که نقش اساسی در حفظ و حراست نظام جمهوری اسلامی دارد

در این جلسه آیت الله دین‌پرور، رئیس بنیاد نهج البلاغه نیز ضمن تشکر از دست‌اندرکاران ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی، گفت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یکی از مهم‌ترین سازمان‌هایی است که نقش اساسی در حفظ و حراست نظام جمهوری اسلامی دارد.

وی پیرامون انقلاب اسلامی، اظهار داشت: اساس انقلاب اسلامی بر مکتب تشیع بنا شده و حضرت امام خمینی (ره) با رهبری خود حرکت عظیم مردم را در پیروزی انقلاب اسلامی به ثمر رساندند و علی‌رغم تمامی دشمنی‌ها، انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و حکومت اسلامی تشکیل شد.

رئیس بنیاد نهج البلاغه افزود: انقلاب اسلامی هر سال تنومندتر و ریشه ‌دار می‌شود و دشمنان انقلاب نیز در سراشیبی و سقوط قرار دارند. اساس حکومت اسلامی بر مبنای فرهنگ تشیع بنا شده و پیشوای بزرگ این انقلاب حضرت امام(ره )بودند و پس از ایشان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نیز ادامه دهنده راه و منش امام بزرگوار بودند.

وی در خصوص تفرقه افکنی بین مذاهب از سوی دشمنان اسلام،  اظهار داشت: تا کنون هفده کنگره در ارتباط با تفرقه افکنی بین مذاهب از سوی دشمنان اسلام برگزار شده است. از علمای مسلمان دعوت کردیم تا با حضور خود در این کنگره‌ها ضمن برطرف شدن شبهات، از مکتب حضرت علی علیه السلام به عنوان عامل پیشرفت، سعادت و آزادی یاد کنند.

آیت الله دین پرور تصریح کرد: نکته حائز اهمیت این است که فرهنگ علوی و نهج البلاغه، نسل جوان را با تفکر بر فرهنگ علوی آشنا می‌کند و با مطرح شدن سیره و سخنان امام، این فرهنگ در روحیه مردم بویژه نسل جوان تقویت می‌شود.

رئیس بنیاد نهج البلاغه افزود: نهاد شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یکی از موثرترین نهادهایی است که می‌تواند نقش ویژه‌ای را در حوزه فرهنگ علوی ایفا نماید و ضمن گسترش این فرهنگ، کشور از آثار و برکات مهم آن بهره‌مند شود.

آیت الله دین پرور در خاتمه خاطر نشان کرد: در این ارتباط ضمن تشکر از شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی که در این خصوص کمیته‌ای را در ستاد مرکزی دهه فجر پیش‌بینی کرده‌اند و با برگزاری جلسات منظم در این خصوص، ان شاء الله مردم عزیزمان از برکات آن در آینده‌ بهره‌مند خواهند شد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 967361