724bank
12 بهمن 1401 - 22:44

افتتاح و کلنگ زنی ۲۴۸ پروژه عمرانی دهه فجر در ایلام

ایلام-استاندار ایلام از افتتاح و کلنگ زنی ۲۴۸ طرح و پروژه عمرانی دهه فجر در ایلام خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن بهرام نیا عصر روز چهارشنبه در نشست با اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار کرد: در دهه فجر امسال ۲۴۸ طرح و پروژه عمرانی با مجموع اعتبار ۳ هزار و ۶۹۶ میلیارد تومان در این استان کلنگ زنی و یا افتتاح خواهد شد که از این تعداد ۲۱۴ طرح افتتاح و ۳۴ طرح نیز کلنگ زنی خواهد شد.

وی گفت: از مجموع ۲۴۸ پروژه عمرانی دهه فجر، ۲۸ طرح و پروژه در حوزه راهداری، ۲۱ طرح در حوزه برق رسانی، ۱۱ طرح در حوزه ورزش، حوزه بهداشت و درمان ۱۷ طرح، طرح هادی روستایی ۳۴ طرح، ۱۳ طرح حوزه گازرسانی، ۳۴ طرح حوزه عمران شهری، ۲۴ طرح حوزه احداث مدارس، ۷ طرح و پروژه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

استاندار ایلام در ادامه با اشاره به طرح‌های اقتصادی دهه فجر نیز افزود: در ایام الله دهه فجر همچنین ۱۰۹ طرح اقتصادی با اشتغالزایی یک هزار ۲۸۸ با اعتباری افزون بر یک هزار و ۱۶۹ میلیارد تومان به بهره برداری می‌رسد.

نماینده عالی دولت در استان گفت: کل سرمایه گذاری برای طرح‌های کلان اقتصادی و عمرانی استان ۴ هزار و ۸۶۶ میلیارد تومان است. وی با اشاره به میزان تسهیلات پرداخت شده ازدواج استان تا پایان آذرماه سال‌جاری، گفت: ۵ هزار ۸۳۱ فقره وام ازدواج از ابتدای سال تا پایان آذرماه سال‌جاری با اعتباری افزون بر ۸۵۰ میلیارد تومان پرداخت شده است که ۸۰ درصد درخواست متقاضیان در خصوص تسهیلات ازدواج پرداخت شده است.

بهرام نیا ادامه داد: در یکسال گذشته همچنین ۳۶ واحد صنعتی، ۸۵ واحد کشاورزی و ۲ واحد در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری احیا شد. استاندار ایلام خاطرنشان کرد: در یکسال گذشته نیز مجوز ۴۹۲ طرح تولیدی اشتغالزایی کلان و متوسط صادر شده است که از این میزان ۷۷ طرح مورد بهره برداری و مابقی در حال انجام است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1013931