724bank
14 بهمن 1401 - 16:25

نیروی هوایی ارتش ۲۴ ساعته آماده دفاع از کشور است

فرمانده پایگاه هوایی شهید بابایی گفت: کارکنان ما‌ چه در نیروی هوایی و چه پدافند، به صورت ۲۴ ساعته با هواپیمای جنگنده آماده هستند و اگر کوچکترین تهدیدی احساس کنند، به پرواز و شناسایی در می‌آیند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، صمد نوری فرمانده پایگاه هوایی شهید بابایی در خطبه‌های پیش از نماز جمعه این هفته اصفهان ضمن تبریک روز نیروی هوایی و میلاد حضرت علی(ع) اظهار داشت: دهه فجر مانند خاری در چشم دشمنانی است که می‌گفتند انقلاب اسلامی چهل‌سالگی خود را نخواهد دید ولی به لطف خدا این انقلاب به راه خود ادامه می‌دهد.

وی با بیان اینکه روز نوزدهم بهمن‌ماه یادآور عید خودباوری نیروی هوایی ارتش است، افزود: غیورمردان ما در اوج خفقان و ظلمت در مدرسه علوی با امام خود بیعت بستند و بعد از پخش تصاویر در روزنامه کیهان، انقلاب سریعاً به پیروزی رسید و در واقع نقش نیروی هوایی در پیروزی انقلاب بر هیچکس پوشیده نیست.

نوری با بیان ویژگی‌های کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: بصیرت دینی و ولایت‌مداری، ظلم‌ستیزی و پاک‌نیتی کارکنان نیروی هوایی از نکات مهم این رویداد ملی است.

فرمانده پایگاه هوایی شهید بابایی با اشاره به سخن امام خمینی (ره) که ارتش را نیروی الهی خطاب کردند، افزود: عدم وابستگی در نیروی هوایی از برکات انقلاب اسلامی است چرا که قبل از انقلاب به آمریکا وابسته بودیم و کارکنان نیروی هوایی بدون اجازه مستشاران حتی اجازه باز کردن یک پیچ هواپیما را نداشتند اما امروز مستقل هستیم و نشانه این استقلال را در دفاع مقدس دیدیم.

وی خاطر نشان کرد: روزهای ابتدایی جنگ تحمیلی با وابستگی که به آمریکا داشتیم، خیلی‌ها تصور می‌کردند نمی‌توانیم بیشتر از یک ماه دوام بیاوریم.

نوری افزود: اما امام خمینی(ره) به توکل بر خدا تأکید کردند و این نکته شعار نیروی هوایی شد، نیروی هوایی افتخار دارد که دو ساعت بعد از اولین حمله توانست اولین انتقام را بگیرد.

فرمانده پایگاه هوایی شهید بابایی ادامه داد: همچنین روز اول مهر از مرز عراق گذشتند و کلیه تاسیسات آن‌ها را بمباران کردند، اگر تلاش کارکنان نیروهای هوایی نبود با حمایت‌هایی که جهان از دشمن می‌کرد، شکست می‌خوردیم.

وی با بیان اینکه استقلال و امنیت‌مان را مدیون کسانی هستیم که در آن دوران جان خودشان را فدا کردند، گفت: در طول ۸ سال جنگ تحمیلی، تعداد شهدای خلبان ما به ۲۱۰ نفر رسید، همه این‌ها نشانه عهدی است که روز ۱۹ بهمن کارکنان نیروی هوایی با امام خمینی (ره) بستند و امروز کارکنان نیروی هوایی بار دیگر با این ارزش‌ها تجدید بیعت می‌کنند.

نوری با تاکید بر این که نیروی هوایی ارتش پیشتاز در جهاد خودکفایی است، یادآور شد: ارتش یک نیروی تجهیزات محور بود و با این جهاد باعث شد که کارکنان انقلابی بتوانند خودشان قطعات را بسازند؛ هم‌چنین تقدیم شهدای گران‌قدر در راه عزت و اقتدار جمهوری اسلامی یکی از ویژگی‌های نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

فرمانده پایگاه هوایی شهید بابایی با اشاره به تاسیس دانشکده خلبانی گفت: تاسیس دانشکده خلبانی در همان اوایل جنگ در سال ۱۳۶۱ انجام شد، قبل از انقلاب دانشجویان به آمریکا اعزام می‌شدند و میلیون‌ها دلار هزینه می‌شد اما در حال حاضر چهل‌‌ودومین دوره از این آموزش برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: اورهال انواع هواپیما‌های جنگی قبل از انقلاب توسط مستشاران انجام می‌شد ولی بعد از آن توسط کارکنان خودمان انجام می‌گیرد، ساخت انواع شبیه‌سازها که قبل از انقلاب از کشور خودمان شبیه‌سازی نداشتیم نیز از دیگر ثمرات انقلاب اسلامی است.

نوری بیان داشت: بعد از انقلاب از نهضت قطعه‌سازی شروع کردیم و به هواپیمای جنگده از جمله صاعقه و کوثر رسیدیم که در پایگاه تبریز است؛ طراحی و ساخت انواع پهپاد‌ها، مشارکت در مردم‌یاری و محرومیت‌زدایی در مواقع سیل و زلزله از دیگر خدمات نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

فرمانده پایگاه هوایی شهید بابایی عنوان داشت: کارکنان ما‌ چه نیروی هوایی و چه پدافند، به صورت ۲۴ ساعته با هواپیمای جنگنده آماده هستند و اگر کوچکترین تهدیدی احساس کنند، به پرواز و شناسایی در می‌آیند، ماموریت ارتش جمهوری اسلامی ایران طبق اصل ۱۴۳ پاسداری از تمامیت ارضی نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی در پایان افزود: با نگاه به تاریخ انقلاب اسلامی متوجه رشد افرادی می‌شویم که با درک انقلاب قدم در راه سترگی گذاشتند، راه و رسمی که تا امروز نیز نه تنها سست و بی‌رنگ نشده بلکه دورتر از مرز‌های جمهوری اسلامی گسترش یافته است.

انتهای پیام/۶۳۱۱۹/ق/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1017075